Taśma pino kinesiology dla sportowców krople wody 5cmx5m

Kinesiology Tape o perforowanej powierzchni - wodoodporna taśma do kinesiotapingu dla sportowców i osób aktywnych fizycznie (Pino Tape Sport Water)

W magazynie

loader
Ładowanie...
SKU 1946

Opis / Taśma pino kinesiology dla sportowców krople wody 5cmx5m

 

Perforowana taśma do kinesiotapingu o zwiększonej przyczepności i wodoodpornych właściwościach - PinoTape Sport Water

 

 

Kinesiotaping, czyli metoda plastrowania polegająca na oklejaniu ciała elastycznymi taśmami zrewolucjonizowała środowisko medyczne i sportowe. Opracowana w latach 70. XX w. przez japońskiego lekarza Kenzo Kase wciąż zyskuje na popularności. Celem tego chiropraktyka było stworzenie innowacyjnego sposobu wsparcia mięśni i stawów bez zmniejszania zakresu ruchu. Miała to być alternatywa dla sztywnych taśm sportowych. W swoich badaniach skupił się na budowie organizmu i jego funkcjonowaniu, by wykorzystać jego naturalne zdolności do regeneracji i samoleczenia. Celem twórcy było też stworzenie metody, która działałaby w trybie ciągłym, a nie tylko chwilowo, przy tym nie utrudniała wykonywania codziennych obowiązków. Opatentowane przez niego taśmy mają właściwości zbliżone do ludzkiej skóry, dzięki czemu dobrze z nią współgrają i nie powodują dyskomfortu.

 


Kinesiotaping stał się jedną z metod leczniczych stosowanych przez sportowców, ale też coraz częściej wykorzystywany jest w fizjoterapii do skrócenia rekonwalescencji po różnego rodzaju urazach. Naklejona na skórę taśma zwiększa przestrzeń pomiędzy skórą, a mięśniami i otaczającą ich powięzią. Skutkuje to intensywniejszym przepływem krwi i limfy, co przekłada się na lepsze odżywienie tkanek i ich szybszą regenerację. Plastrowanie dynamiczne zapobiega też obrzękom, niweluje ból związany z naciskiem na włókna mięśniowe oraz zmniejsza ich napięcie. Jest metodą wykorzystywaną nie tylko w okresie pourazowym, ale również zapobiega kontuzjom, co jest szczególnie istotne w przypadku sportowców. Kinesiology Taping ma szerokie spektrum działania, a przy tym jest to technika praktycznie pozbawiona skutków ubocznych, co jest jej główną zaletą wpływającą na tak dużą popularność.

 

Wskazania do stosowania kinesiotapingu:
    

niestabilność stawów
    

urazy i kontuzje (naciągnięcia i skręcenia)
    

nadmierne napięcie mięśni
    

bóle obrzękowe
    

choroby zwyrodnieniowe
    

dysfunkcje układu krwionośnego i limfatycznego
    

wsparcie podczas uprawiania sportu.

 


PinoTape Sport Water to taśma do kinesiotapingu, która odznacza się zwiększoną przyczepnością, a to zasługa wysokiej jakości kleju. Sprzyja temu również wodoodporna formuła, która sprawia, że aplikacja utrzymuje się na skórze także podczas dużego wysiłku. Dzięki temu plastry są szczególnie polecane dla sportowców. Wykonane zostały ze sztucznego jedwabiu, który nie chłonie wody, w dodatku ma zdolności szybkoschnące. Nie zwierają lateksu, dlatego są bezpieczne dla osób uczulonych na ten składnik. Zwiększona elastyczność taśmy nie ogranicza ruchu i nie powoduje dyskomfortu, pozwalając na podejmowanie codziennej aktywności. Dodatkowo perforowana powierzchnia (wycięte otwory w kształcie kropel wody) zapewnia swobodny przepływ powietrza. Optymalna długość i szerokość rolki umożliwia wycięcie dowolnej aplikacji. 

 

Zalety taśmy PinoTape Sport Water:

    wykonana ze sztucznego jedwabiu o właściwościach szybkoschnących
    nie zawiera lateksu
    doskonała przyczepność
    wodoodporny klej
    perforowana powierzchnia zapewniająca dobry przepływ powietrza
    długi czas utrzymywania na skórze
    idealna dla sportowców.

 

Przeciwwskazania:
    Nie należy stosować taśmy na rany, oparzenia, błony śluzowe.
    Nie należy naklejać taśmy na oczy, usta i nos.
    Nie należy stosować taśmy w przypadku alergii na którykolwiek składnik produktu.

Delivery

Oferowane metody dostaw i płatności w naszym sklepie:

Dostawy

  • Kurier

 

Płatności

P