Poduszka ortopedyczna Morfeusz terapia bezdechu REF. 665

Poduszka ortopedyczna Morfeusz (CPAP) do terapii bezdechu sennego 665

Brak w magazynie

loader
Ładowanie...
SKU 486

Opis / Poduszka ortopedyczna Morfeusz terapia bezdechu REF. 665

Poduszka ortopedyczna do terapii bezdechu sennego z pianki z pamięcią


Poduszka ortopedyczna Morfeusz do terapii bezdechu sennego przeciwdziała przesuwaniu się maski do CPAP. Daje poczucie wysokiego komfortu oraz stabilizuje pozycję głowy w trakcie snu.

Bezdech senny to choroba spowodowana powtarzającymi się w czasie snu epizodami zatrzymania lub spłycenia oddechu.

Konsekwencją choroby jest senność, poczucie zmęczenia, problemy z koncentracją i pamięcią, bóle głowy. Leczenie i terapia bezdechu sennego polega na stałym wspomaganiu oddychania dodatnim ciśnieniem w drogach oddechowych za pomocą aparatu CPAP. Urządzenie CPAP podaje powietrze pod odpowiednim ciśnieniem za pośrednictwem maski. Aby terapia była skuteczna niezwykle istotnym elementem jest dobrze dobrana i odpowiednio przylegająca maska.

 

Zwykłe poduszki podczas spania w pozycji bocznej zazwyczaj naciskają na maskę i powodują jej przesuwanie się. W konsekwencji prowadzi to do jej nieszczelnego przylegania do twarzy, powstawania niepożądanych przecieków, co znacznie zmniejsza skuteczność terapii  urządzeniem CPAP. Nacisk zwykłej poduszki na maskę często powoduje jej zniekształcenia, co podczas przesuwania się może powodować otarcia skóry twarzy.

 

Poduszka ortopedyczna Morfeusz do terapii bezdechu sennego dzięki specjalistycznemu profilowi zapobiega przesuwaniu się maski do aparatu CPAP, a tym samym umożliwia użytkownikowi prawidłowe korzystanie z urządzenia. Specjalne wycięcie na bark sprawia, że użytkownik może przybrać wygodną, anatomiczną pozycję, a podwyższenie kołnierza doskonale stabilizuje pozycję głowy.

 

Poduszka Morfeusz jest wykonana z pianki termoelastycznej ("z pamięcią"), co zapewnia bardzo wysoki komfort leżenia i wrażenie niezwykłej miękkości. Dodatkowe rowki poprzeczne zapewniają bardzo dobrą cyrkulację powietrza i zmniejszają potliwość skóry. Poduszka Morfeusz do terapii bezdechu sennego posiada regulację wysokości. Jeśli poduszka jest za niska wystarczy włożyć podkładkę podwyższającą z pianki. Jest dostosowana do spania na plecach i na boku.

Poduszka posiada miękką poszewkę z zamkiem błyskawicznym wykonaną z wysokiej klasy 100% dzianiny bawełnianej. Bawełna to naturalne włókno odznaczające się delikatnością, bardzo dobrą przepuszczalnością powietrza oraz doskonałym wchłanianiem i odprowadzaniem wilgoci z naszego ciała. Zapewnia optymalne warunki dla skóry w trakcie snu.

Przeznaczenie poduszki ortopedycznej do terapii bezdechu sennego


Dla osób:

cierpiących na bezdech senny
używających aparatu CPAP
mających problemy z przesuwaniem się maski podczas snu
ceniących profilaktykę zdrowego snu
mających problemy wynikające z nieprawidłowej pozycji szyi i głowy podczas snu (np. bóle kręgosłupa, napięcia mięśniowe, mrowienie i drętwienie kończyn itp.)
potrzebujących stabilnego podparcia głowy i odcinka szyjnego kręgosłupa w trakcie snu, przy jednoczesnej redukcji nacisku na ciało
wymagających wrażenia niezwykłej miękkości i bardzo wysokiego komfortu snu na poduszce dostosowującej się do kształtu głowy
mających delikatną skórę i naczynia krwionośne (poduszka niweluje nacisk na szyję i odgniecenia)
dla każdej budowy ciała i wzrostu, dla śpiących na wznak i na boku
 

Zastosowanie medyczne: 

poduszka ortopedyczna z pianki termoelastycznej, przeznaczona do terapii bezdechu sennego, dzięki specjalistycznemu profilowi zapobiega przesuwaniu się maski do aparatu CPAP. 

kod produktu: 665

producent: Rehafund

Więcej informacji

Marki REHA FUND

Delivery

Oferowane metody dostaw i płatności w naszym sklepie:

Dostawy

  • Kurier

 

Płatności

P