Masa do ćwiczeń dłoni Qmed Active

ATESTOWANA MASA TERAPEUTYCZNA DO ĆWICZEŃ I REHABILITACJI DŁONI I PALCÓW (QMED THERAPY PUTTY)

W magazynie

loader
Ładowanie...
SKU 000024

Opis / Masa do ćwiczeń dłoni Qmed Active

ATESTOWANA MASA TERAPEUTYCZNA DO ĆWICZEŃ I REHABILITACJI DŁONI I PALCÓW (QMED THERAPY PUTTY)

 

Rehabilitacja dłoni odgrywa niebagatelną rolę w przypadku różnego rodzaju dysfunkcji lub w okresie po urazie. Ćwiczenia połączone z masażem pomagają przywrócić pełną sprawność lub zwiększyć zdolności manualne. Ręce spełniają bardzo ważne zadanie w naszym życiu. Biorą udział w wielu codziennych czynnościach, a ograniczenie ich ruchu można znacznie utrudnić normalne funkcjonowanie. Jeśli już dojdzie do zaburzenia ich prawidłowej pracy, wtedy warto reagować szybko i efektywnie, a rehabilitacja jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się przykrych dolegliwości.

 

Masy plastyczne są świetnym wsparciem podczas terapii dłoni i palców. Systematyczne ćwiczenia z ich użyciem poprawiają chwyt i zakres ruchu w nadgarstku oraz stawach międzypaliczkowych. Jest to bardzo częsty zabieg rehabilitacyjny po urazach, jak również metoda lecznicza w przypadku chorób reumatycznych. W dodatku zabawy z masą mogą stanowić ciekawe zajęcie rekreacyjne z dziećmi, gdzie połączone zostanie przyjemne z pożytecznym. Oprócz korzyści zdrowotnych jest to świetny sposób na rozwijanie zdolności manualnych i pomocny zabieg w przypadku dzieci, które mają problemy z precyzyjnością, objawiające się np. trudnościami w pisaniu. Uciskanie masy aktywuje pracę mięśni i stawów dłoni, uelastyczniając je i mobilizując do właściwej pracy. Jest to niezwykle istotna kwestia w przypadku osób sparaliżowanych lub po udarach. Korzyści ze stosowania takiej niepozornej masy znacznie przekraczają koszty jakie trzeba ponieść, by ją nabyć. Niewątpliwie jest to inwestycja, która przynosi same profity.

 

Masa terapeutyczna Qmed to bardzo przydatne narzędzie stosowane w rehabilitacji, pozwalające dłoniom na uzyskanie pełnej sprawności lub zwiększenie zakresu ich ruchu. Jest to niezwykle skuteczna forma terapii, a co najważniejsze ogólnodostępna i stosunkowo łatwa w wykonaniu. W związku z tym można ją praktykować również w domu. Jedynym warunkiem jest posiadanie dobrej gatunkowo masy plastycznej, dopasowanej do własnych możliwości. Dlatego też większość modeli posiada kilka oporów, by każdy mógł dobrać wersję dostosowaną do swoich potrzeb. Również masy firmy Qmed występują w czterech kolorach, odpowiadających ich twardości. Słabsze: zielona i żółta: polecane są dla dzieci i osób, o dużych ograniczeniach ruchowych, mocniejsze: czerwona i niebieska mogą być stosowane w późniejszych etapach rehabilitacji. Dzięki temu można też stopniować terapię. Uciskanie masy działa również relaksująco, pozwalając zniwelować stres i ukoić nerwy. Silikon, z którego zostały wykonane jest bezpieczny dla skóry, o ile użytkownik nie ma zdiagnozowanej alergii, nie powinien powodować żadnych podrażnień. Masy plastyczne firmy Qmed to świetne wsparcie pozwalające przywrócić sprawność ruchową dłoni oraz poprawić zdolności manualne, także u najmłodszych użytkowników.

 

Zalecenia:
choroba zwyrodnieniowa ręki
rehabilitacja pourazowa (po udarze, wylewie)
złamanie w obrębie stawu nadgarstkowego
choroba reumatyczna
w przypadku osłabionej siły mięśni przedramienia i dłoni
poprawa zdolności manualnych u dzieci
 
Parametry:
Materiał: 100% silikon
Waga: 85g
Stopień twardości (kolor): zielona – bardzo słaba
                                              żółta – słaba
                                              czerwona – średnia
                                              niebieska - mocna
 

Więcej informacji

Marki Qmed

Delivery

Oferowane metody dostaw i płatności w naszym sklepie:

Dostawy

  • Kurier

 

Płatności

P